Trendy i modele obuwia

Każda kolejna kolekcja butów, która ma sprawić, iż w danym sezonie klienci zachwycą się proponowanymi modelami, jest inspirowana pewnymi trendami. W obecnym sezonie są to minione dekady, a dokładnie lata sześćdziesiąte i osiemdziesiąte. Widać to między innymi poprzez sporą popularność mokasynów. Producenci starają się też coraz większy nacisk kłaść na buty męskie, gdyż to właśnie ten segment jest coraz bardziej istotny.

Zjawisko to wiąże się z faktem, iż mężczyźni przywiązują coraz większa wagę do swojego obuwia. Męska część populacji kupuje takie buty, które wpadną im w oko oraz spełnią często bardzo restrykcyjne wymogi jakościowe. Jednakże płeć brzydka raczej nie przepada za wielogodzinnym spędzaniem czasu w sklepie, stąd bardzo często dzieje się tak, że za jednym razem mężczyzna jest w stanie kupić nawet kilka par, co ustrzeże go w najbliższej przyszłości przed koniecznością ponownych wycieczek do sklepów.

Wiemy już ,że mężczyźni kupują obuwie rzadziej, ale za to potrafią wydać na nie dużo więcej pieniędzy. Bierze się to nie tylko z powodu kupowania kilku par na raz, ale również z powodu wyższych cen, które znajdują się na metkach męskich butów. Fakt ten związany jest na ogół z zastosowaniem mocniejszych materiałów, które dodatkowo lepiej chronią buta przed potliwością stopy. Takie rozwiązania musza kosztować, co przekłada się na ostateczną cenę produktu, jednakże męscy konsumenci są z tym faktem pogodzeni, dzięki czemu sklepy oraz firmy obuwnicze mogą spać spokojnie.