Sztuka chodzenia w szpilkach

Niemal każda kobieta uwielbia prezentować się w obuwiu na wysokim obcasie. Jednak pierwsze kroki w kilku czy kilkunastocentymetrowych szpilkach mogą sprawić ogromne problemy. Nie liczmy na to, że od razu będziemy poruszać się jak światowej sławy modelki, którym nie straszne nawet najwyższe obuwie. Przed ważnym wydarzeniem warto potrenować tę sztukę.

Walkę z utrzymaniem równowagi powinniśmy rozpocząć od przyzwyczajenia się do wysokości obuwia. Dlatego, przed rozpoczęciem chodzenia, warto spędzić chwilę stojąc nieruchomo. Nasze mięśnie przyzwyczają się do nietypowego napięcia, przez co będzie nam o wiele łatwiej.

Kobiety, które nigdy wcześniej nie nosiły obuwia na obcasie powinny zacząć od nauki chodzenia w koturnach . Są one o wiele bardziej stabilne niż typowe szpilki. Podczas nauki chodzenia, przydatne mogą okazać się buty na platformie.

Myślę, że wszelkie pisane porady mają się nijak w stosunku do klipów, które doskonale pokazują podstawowe rady dotyczące poruszania się w butach na wysokim obcasie. Szkoła chodzenia w wykonaniu jednej z najbardziej znanych reżyserek pokazów mody:

Myślę, że kilka wskazówek od Kasi Sokołowskiej pomoże większości pań w poprawie stylu chodzenia w butach na wysokim obcasie.